Obec Hrušová

Vyhledávání:

 

 Svoz komunálního odpadu

 

 Svozový den:
 PÁTKY V LICHÝCH TÝDNECH
 (počínaje 7. 1. 2022) 


 SVOZ VELKÉHO ODPADU:

 12. 9. 2023

Zájmová sdružení

Počasí v Hrušové


Projekty

publicity-1-220

publicity-2-220

Víkendový pobyt pro děti v přírodě – Říčky v Orl. horách

PDF
Ve dnech 20. – 22. června 2008 jsme již podruhé navštívili Říčky v Orlických horách. Hlavní náplní naší výpravy byly různé soutěže a hry pro děti, sportovní a turistické vyžití.
V pátek v dopoledních hodinách se naše výprava dopravila do místa určení, do krásné vybavené chaty pod sjezdovkou. Po vybalení všech věcí jsme uvařili oběd a po poledním klidu a seznámení se s terénem, přemístili jsme se do stanice lanového centra, kde jsme doslova měřili síly sami se sebou. Zavěšeni na jistících popruzích prolézali jsme nejrůznější překážky připevněné na lanech mezi stromy ve výšce až 10 m nad zemí. Kdo to nezkusil, neví o co přichází. Je to lehce adrenalinový sport, ve kterém si člověk může sáhnout i na dno svých sil. Tuto zkoušku jsme úspěšně všichni překonali a živí a zdraví, sice utahaní výkonem, jsme se vrátili na základnu. Zde následovaly lehčí, spíše odpočinkové činnosti. Netrvalo dlouho a byl večer a dobře opečený buřtík na ohýnku v klidném prostředí byl dobrým ukončením dne.
Na druhý den ráno po snídani, nechali jsme se vyvézt lanovkou nad sjezdovky a vydali jsme se po hřebenech na túru, ale vzhledem k tomu, že naše výprava čítala osazenstvo spíše mladšího školního a věku a dokonce i předškolního člena, zkrátili jsme výšlap dle možností a schopností zúčastněných. Po návratu zpět do chaty přišly na řadu po obědě vědomostní a sportovní soutěže, nějaké to osobní volno a ani jsme se nenadáli a byl opět čas večeře  - kuřátka na ohníčku se zeleninovou oblohou. Všichni se chystali jít spát, ale ještě museli absolvovat noční cestu okolím chaty, tu zvládli úspěšně všichni, nikdo se nám neztratil.
Nedělní ráno po snídani jsme pro děti připravili závod opět v okolí chaty, tedy i lesem, značený fáborky. Tento běh obsahoval několik stanovišť, na kterých museli běžci plnit nejrůznější úkoly, např.střelba za vzduchovky, hod granátem apod. Po dobrém obědě a po sbalení všech věcí následovalo vyhlášení a ocenění vítězů i poražených ze všech soutěží. Oceněni byli úplně všichni, neboť všichni byli a jsou vítězové už jen tím, že se zúčastnili…

Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací a zajištěním této akce.


Fotky najdete ve fotogalerii.
Za TJ Sokol Hrušová
Zuzana Petráňová

 
joomla templateinternet security reviews

Mobilní rozhlas

mobilní rozhlas

© Obec Hrušová, powered by bm_cz
University template joomla by internet security review